VAROM!
/

Pramogos prasideda čia...

 

 

DONATAS MONTVYDAS - (Donny Montell) dainininkas, dainų autorius. 2012 ir 2016 m. Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“.

 

  


Afrikos būgnai

Nėra kito stipriau žemę virpinančio muzikos instrumento kaip būgnas. Ypač jei tai – būgnas, turintis beveik tūkstantmetę tradiciją, kuri iki šiol tęsiama žmonijos lopšyje – Afrikoje. Galingas garsas, stiprus poveikis, uždegantis ritmas – visa tai neatsiejama nuo pasaulyje populiariausio afrikietiško būgno – djembe. Ir galite tik įsivaizduoti, kas vyksta, kai scenoje jų atsiranda trys, penki, o gal net dešimt! 

Penkerius metus Lietuvoje ritmą žadinanti perkusijos studija „Afrikos būgnai“ pristato ypatingą projektą – šou „p. s. Afrikos būgnai“, kuriame tradicinė ir ypatingą reikšmę iki šiol turinti Vakarų Afrikos muzika susilieja su naujomis aranžuotėmis, kuriame ritmo istorijos pasakojamos ne tik muzika, bet ir šimtmetes tradicijas turinčiais šokiais, atliekamais studijos „Afrikos šokiai“.  Daugiau nei dešimt atlikėjų scenoje, turtinga egzotiškų instrumentų įvairovė ir neabejotinas publikos įsitraukimas – pažadame stiprų pozityvumo ir energijos  užtaisą!

Afrikos būgnų su Gediminu Mačiulskiu pamoka:

Ar kada esi pagalvojęs, kad neturi ritmo pojūčio?  O gal net ir klausos? Tačiau galbūt net su tyliu pavydu žvelgdavai į tuos, kurie valdo muzikos instrumentą lyg būtų su juo gimę? Turime gerą naujieną – išmokti groti Vakarų Afrikos būgnų – djembe niekada ne vėlu!  „Jei turi plakančią širdį – gali groti!“ – įsitikinęs perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ įkūrėjas Gediminas Mačiulskis, per penkerius metus padėjęs susidraugauti su muzika  bei ritmu šimtams tautiečių. Gedimino kvietimas vertas dėmesio:  perženk baimes ir tapk muzikantu bent valandai, o gal tai bus tavo naujo ritmingo kelio pradžia?


Afrikos šokių su Ieva Žigaite pamoka: 

Energija. Laukinė prigimtis. Atsidavimas ritmui. Visa tai apie ypatingus – Vakarų Afrikos šokius,  kilusius iš ryšio su Žeme ir ypatingų gyvenimo momentų tradicijos.  Vakarų Afrikos šokiai kibirkščiuoja aistra gyvenimui ir muzikai – jie tradiciškai šokami tik pagal gyvą autentišką djembe ir kitų afrikietiškų muzikos instrumentų grojimą.  Unikalaus muzikos it šokio ryšio Lietuvoje moko ir į naują energingą patirtį kviečia studijos „Afrikos šokiai“ vadovė, penkerius metus iš geriausių Vakarų Afrikos muzikos ir šokių meistrų patirties besisemianti  šokėja Ieva Žigaitė. 


 


Nėrius Pečiūra ir "Fantomai"

"Fantomai" - nauja Nėriaus roko grupė, tęsianti senas tradicijas. Persmelkti humoro, energingi šios grupės koncertai jau pavergė Vilniaus, Kauno ir kitų miestų klausytojus.

N. Pečiūra - nacionalinė istorinė figūra. Sąjūdžio revoliucijos laikais užlipęs į sceną, tapo lietuviškos pankroko kultūros klasika bei ryškiu antisovietinio judėjimo simboliu. Dabar, spinduliuodamas optimizmą ir gerą nuotaiką, Nėrius A. Pečiūra džiugina naujomis dainomis. 


Konkurso "Džemas" nugalėtojas "Inside Black"


Su džiaugsmu pranešame, jog VAROM! summer fest'17 koncertuos jaunimo atlikėjų konkurso "Džemas" nugalėtojas "Inside Black". Grupė groja sunkią, savo kūrybos muziką. Kiekviena daina, tai atskira ir konkreti žinutė tiems, kurie klauso ir girdi, žiūri ir mato.Arfininkė Aistė Baliunytė ir

fleitininkas Vytenis Gurstis

Pirmą kartą muzikos suvesti prieš daugiau negu dešimtį metų, arfininkė Aistė Baliunytė ir fleitininkas Vytenis Gurstis VAROM! festivalio dalyvius nudžiugins klasikinės muzikos koncertu po atviru dangumi. Atlikėjai po studijų užsienyje nusprendė grįžti į Lietuvą ir įkurti duetą - fleitos ir arfos sąskambiai jau nuo senovės buvo pokylių ir švenčių akcentas, o romantizmo ir impresionizmo epochose susilaukė ypatingo populiarumo. Nuotaikingos programos metu skambės prancūzų ir italų meistrų kūryba.


**

Festivalio atlikėjai nuolat pildomi - sekite naujienas!

Bilietai 29 – 49 EUR, paskubėk įsigyti, nes bilietai brangs!